Obowiązek informacyjny rodo

10 Sie 2020

Podobno człowiek jest najsłabszym ogniwem w systemie bezpieczeństwa. Czy faktycznie tak jest? Na to pytanie odpowie na Konwencie ODO Krzysztof Kozłowski


W świecie nowych technologii człowiek postrzegany jest jako najsłabsze ogniowo systemów bezpieczeństwa. Ta powtarzana przez lata prawda, ma udowodnić, że ludzkie słabości w największym stopniu przyczyniają się do sukcesów cyberprzestępców (np. w celu rozprzestrzeniania szkodliwych programów lub pozyskiwania danych). Czy tak jest jednak naprawdę?

Jednym z tematów tegorocznego Konwentu będzie właśnie szersza analiza czynnika ludzkiego w cyberbezpieczeństwie, której dokona Krzysztof Kozłowski – związany z projektami cyberbezpieczeństwa od ponad 20 lat, ekspert w obszarze czynnika ludzkiego w cyberbezpieczeństwie i aktywny popularyzator tematyki Security Awareness, Dyrektor zarządzający w K4 Consulting.

W swoim wystąpieniu Gość IX Konwentu ODO opowie o budowaniu kultury bezpieczeństwa oraz zachęci Uczestników do zmiany myślenia o bezpieczeństwie z technocentrycznego na humanocentryczny. Systemy ochrony danych powinny być projektowane przede wszystkim z myślą o użytkownikach, czyli ludziach, a więc ludzkie podejście do bezpieczeństwa powinno stanowić najważniejszy filar przy budowie systemu i kultury bezpieczeństwa.

Już teraz wspólnie z naszym Gościem oraz Piotrem Kawczyńskim serdecznie zapraszamy do Udziału w IX Konwencie Ochrony Danych i Informacji 2020 r.

Link do rejestracji na IX Konwent Ochrony Danych i Informacji