Obowiązek informacyjny rodo

02 Mar 2020

III edycja Śniadań Profesjonalistów ŚRODY dla IOD’y


W kwietniu rozpoczynamy III edycję naszego cyklu spotkań Profesjonalistów ŚRODY dla IOD’y.
Przed wakacjami proponujemy Państwu dwa tematy:

15.04.2020 r. „Monitoring w miejscu pracy” – moderatorem tematu będzie Katarzyna Kaźmierczak-Kuśmierska z FORSAFE.

Wspólnie z Państwem będziemy się chcieli zastanowić czy monitoring w pracy może naruszać prywatność pracowników i kiedy jego zamontowanie w miejscu pracy jest legalne?
Poszukamy również odpowiedzi na pytania czy można i w jaki sposób monitorować służbowe skrzynki mailowe pracowników, geolokalizować telefony i laptopy oraz do czego może służyć GPS zamontowany w służbowym samochodzie? Zaprezentujemy poprawną klauzulę informacyjną dla Pracowników w związku ze stosowaniem monitoringu.

24.06.2020 r. „Incydent, czy naruszenie bezpieczeństwa danych osobowych?” poprowadzi Mateusz Widziszewski z FORSAFE.

Wobec rosnącej ilości zgłoszeń naruszeń bezpieczeństwa danych osobowych w Urzędzie Ochrony Danych Osobowych omówimy prawidłową kwalifikację zdarzeń, mogących prowadzić do naruszenia praw i wolności osób fizycznych. Jest to temat niezwykle ważny ze względu na możliwe konsekwencje dla administratorów, skutkujące nie tylko możliwością utraty danych i możliwych szkód dla biznesu, ale także możliwymi sankcjami ze strony organu nadzorczego w przypadku braku lub niewłaściwego zgłoszenia zdarzenia.

ŚRODY dla IOD’y to spotkania praktyków z praktykami ochrony danych i bezpieczeństwa informacji. Lekka formuła spotkania przy śniadaniu sprzyja dyskusjom i zachęca do wymiany doświadczeń. Na ŚRODY dla IOD’y zapraszamy Inspektorów Ochrony Danych, Prawników i wszystkie osoby odpowiedzialne za kulturę bezpieczeństwa w organizacjach.

Zapisy na śniadania: biuro@forsafe.pl lub tel. 600 005 880

Koszt udziału w spotkaniu: 79,00 zł (w cenie śniadanie i merytoryczna dyskusja)

Miejsce śniadań: Arche Residence Łódź, ul. Jana Matejki 11

Zaczynamy zawsze o godzinie 9.00

srody dla iody 39723813 1 III edycja Śniadań Profesjonalistów ŚRODY dla IOD'y