Obowiązek informacyjny rodo

01 Kwi 2019

Szacowanie ryzyka bezpieczeństwa danych osobowych – SZKOLENIE CPI – 09.04.2019


Kolejne w naszym cyklu szkoleniowym spotkanie przed nami. Po szkoleniu z zakresu Cyberbezpieczeństwa w świetle nowych przepisów, które odbędzie się już za dwa dni w Warszawie, serdecznie zapraszamy 9.04.2019 r. do Centrum Promocji Informatyki na warsztaty z elementami wykładów, w trakcie których zdefiniujemy kontekst szacowania ryzyka, określimy kryteria oceny ryzyka, zaprojektujemy i przeprowadzimy analizy oraz oceny ryzyka bezpieczeństwa danych osobowych. Uczestnicy będą dokonywać kwalifikacji do przeprowadzenia i wykonania oceny skutków dla ochrony danych (PIA). Otrzymają również przykładowe ankiety, macierze, wykazy oraz formularze związane z analizą i szacowaniem ryzyka.

Na szkolenie zapraszamy Inspektorów Ochrony Danych oraz osoby odpowiedzialne za zarządzanie systemami teleinformatycznymi i wszelkimi zasobami (aktywami), w których przetwarzane są dane osobowe.

Wymagana jest wiedza na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym.

Po ukończeniu szkolenia uczestnik będzie w stanie przeprowadzić szacowanie ryzyka bezpieczeństwa danych osobowych z wykorzystanie standardu PN-ISO 27005:2014 dla zbiorów i procesów danych osobowych oraz systemów informatycznych, w których przetwarzane są dane osobowe oraz aktywów przetwarzających dane osobowe. Będzie potrafił także dokonać kwalifikacji do przeprowadzenia i wykonania oceny skutków dla ochrony danych PIA oraz określi i dobierze odpowiednie zabezpieczenia na podstawie szacowania ryzyka z wykorzystaniem standardu PN-ISO 27002:2017

Szkolenie prowadzi: Piotr Kawczyński, Audytor wiodący wg ISO 27001, Inspektor Ochrony Danych

Zapisy na stronie: https://www.cpi.com.pl/php/impreza.php?id=320

FreshMail.pl