Obowiązek informacyjny rodo

Zespół

Piotr Kawczyński

Piotr Kawczyński

Moje motto:
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Maya AngelouZajmuję się szeroko pojętym bezpieczeństwem informacji od 2004 roku. Posiadam wieloletnie doświadczenie w obszarze bezpieczeństwa informacji poparte praktyką i kompetencjami m.in.: Audytora Wiodącego i Audytora Wewnętrznego (ISO 27001/27701/22301) a także licznych certyfikacji takich jak Certified Data Privacy Solutions Engineer (ISACA Pro Member), Microsoft Certified Professional, Microsoft Certified Technology Specialist i innych. Posiadam upoważnienie dostępu do informacji niejawnych z klauzulą „poufne”.

Jestem odpowiedzialny za nawiązywanie współpracy oraz obsługę klientów, zarządzanie działalnością Spółki, a także za nadzór nad wdrożeniami systemów ochrony danych osobowych, jak również proces przygotowania i certyfikacji systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji.

Pełnię funkcję Inspektora Ochrony Danych w średnich i dużych przedsiębiorstwach. Biorę udział w licznych wydarzeniach branżowych związanych z tematyką bezpieczeństwa informacji jako prelegent oraz trener szkoleń (m.in.: Akademia BECK, Centrum Promocji Informatyki).

W latach 2013 – 2016 byłem wykładowcą na Podyplomowym Studium Ochrony Danych Osobowych, organizowanym przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego pod patronatem Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz ABW. Ukończyłem Podyplomowe Studium Ochrony Danych Osobowych, organizowane przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Podyplomowe Studia Cyberbezpieczeństwo prowadzone przez Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni.

Jestem członkiem założycielem Związku Firm Ochrony Danych Osobowych, członkiem Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych oraz członkiem grupy roboczej ds. ochrony danych osobowych w Ministerstwie Cyfryzacji.

Pasjonuję się projektowaniem procesów przetwarzania danych osobowych oraz zagadnieniami związanymi z cyberbezpieczeństwem. Wolne chwile spędzam uprawiając jazdę na rowerze szosowym, trekking, podróżując i mobilnie fotografując.

Wybrane publikacje branżowe:

Ochrona danych osobowych medycznych

data publikacji: 1 wrz 2016  opis publikacji: CH Beck

opis publikacji: Rozdział IV. Zabezpieczenie danych osobowych medycznych

Polska i europejska reforma ochrony danych osobowych

data publikacji: 27 lip 2016  opis publikacji: Wolters Kluwer SA

opis publikacji: Cześć II Rozdział 5. Sprawdzenie i sprawozdanie przygotowywane przez administratora bezpieczeństwa informacji na wezwanie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.


Katarzyna Cieślak

Katarzyna Cieślak

Moje motto:
„Życie jest ciągiem doświadczeń, z których każde czyni nas silniejszymi, mimo że czasem trudno nam to sobie uświadomić.”
Henry FordOchroną danych osobowych i bezpieczeństwem informacji zajmuję się od 2004 r., tj. od czasów obowiązywania „starego” systemu ochrony danych osobowych, w którym nikt o RODO nie słyszał.

W 2013 r. podjęłam odważną decyzję i zostałam współzałożycielem FORSAFE.

Żądna wiedzy o ochronie danych osobowych i bezpieczeństwie informacji ukończyłam Podyplomowe Studium Ochrony Danych Osobowych, organizowane przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego a także zdobyłam uprawnienia audytora wewnętrznego w zakresie Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji na zgodność z normą 27001.

Swoją wiedzę wykorzystywałam w audytowaniu, wdrażaniu systemu ochrony danych osobowych, szkoleniu oraz pełnieniu funkcji Administratora Bezpieczeństwa a obecnie Inspektora Ochrony Danych.

Dziś moja rola jest już inna i odpowiadam za koordynację działań administracyjnych, sprzedażowych, marketingowych a także za nadzorowanie projektów audytowych i wdrożeniowych oraz usług w zakresie pełnienia funkcji Inspektora Ochrony Danych.

Jestem współautorem inicjatyw takich, jak: kompas FORSAFE (www.forsafe.pl/kompas-forsafe/), eduRODO (www.edurodo.com), platforma e-learningowa (www.forsafe.edu.pl/sklep/). Co roku jako współorganizator biorę również czynny udział w pracach koncepcyjnych i organizacyjnych Konwentu Ochrony Danych i Informacji (www.konwentodo.pl).

Jednak nie samą pracą człowiek żyje i wolne chwile spędzam aktywnie z rodziną – podróżujemy, spacerujemy, jeździmy na rowerze i wędrujemy po górach. A gdy potrzebuję odrobiny samotności ] biorę do ręki książkę i zatracam się w świecie kryminału, szpiegostwa, literatury faktu oraz biografii.


Katarzyna Kaźmierczak-Kuśmierska

Katarzyna Kaźmierczak-Kuśmierska

Moje motto:
„Musisz być zmianą, którą chcesz zobaczyć w świecie”
Mahatma GandhiUkończyłam studia licencjackie i magisterskie Politechniki Łódzkiej na Wydziale Organizacji i Zarządzania ze specjalnością Finanse i Rachunkowość. Posiadam długoletnie doświadczenie w podmiotach gospodarczych na stanowisku Office Manager. Zdobyłam nagrodę w kategorii Best Support. Ukończyłam z wyróżnieniem certyfikowane szkolenie pt.: “Obowiązki i uprawnienia ABI wobec organizacji i podmiotów zewnętrznych”. Wypełniam obowiązki Zastępcy Inspektora Ochrony Danych w kilku podmiotach na terenie Polski.

W FORSAFE jestem odpowiedzialna za przeprowadzanie audytów formalno-prawnych, opracowywanie dokumentacji przetwarzania i ochrony danych osobowych, w tym polityk bezpieczeństwa danych osobowych oraz przygotowywanie upoważnień, oświadczeń, ewidencji, prowadzenie szkoleń z zakresu ochrony danych osobowych dostosowanych do specyfikacji sektora i potrzeb indywidualnego Klienta.

Moje zainteresowania koncentrują się wokół nauki empirycznej, jaką jest medycyna, przede wszystkim w zakresie kardiochirurgii. Lubię długie spacery i piesze wędrówki, podczas których cieszę się możliwością spotkania z naturą i odkrywaniem tego, co nieznane.


Łukasz Łopata

Łukasz Łopata

Moje motto:
„Rzadko zdarza się ktoś, kto nadaje się do wszystkiego, i rzadko też ktoś, kto zupełnie do niczego się nie nadaje.”
Philip Dormer Stanhope ChesterUkończyłem studia licencjackie na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Odbywałem praktyki w straży miejskiej w Łodzi. Obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich na tym samym kierunku, specjalność cyberbiezpieczeństwo i ochrona informacji niejawnych. Interesuje się szeroko pojętą technologią użytkową, cybezpiezpieczeństwiem i sportem.

W wolnej chwili lubię aktywnie spędzać czas np. grając w siatkówkę ze znajomymi.

Uzupełnieniem tych zainteresowań jest praca w FORSAFE, gdzie cały czas z entuzjazmem koncentruje się na nabywaniu brakującego doświadczenia zawodowego i przydatnej wiedzy. Jako młodszy specjalista ds. ochrony danych osobowych, zajmuje się m.in.  tworzeniem i analizowaniem dokumentacji z zakresu ochrony danych osobowych, analizą systemów informatycznych pod kątem wymagań związanych z  ochroną danych osobowych, a także wspieram współpracowników w realizowaniu bieżących zadań.

Moim ogólnym kierunkiem zawodowym jest działanie w branży częściowo powiązanej z IT.


Alicja Kawczyńska

Alicja Kawczyńska

Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego Wydziału Prawa i Administracji. Posiadam długoletni staż pracy w instytucjach finansowych na stanowiskach związanych ze sprzedażą i obsługą klienta.W FORSAFE jestem odpowiedzialna za obsługę spraw biura, organizowanie spotkań i wydarzeń, kontakty z partnerami oraz potencjalnymi klientami.

Wolny czas spędzam na lekturze literatury krajoznawczo-turystycznej oraz na wędrówkach górskich.


Mateusz Widziszewski

Mateusz Widziszewski

Moje motto:
„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa.”
Johann Wolfgang von GoetheUkończyłem studia licencjackie i magisterskie Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Prawa i Administracji ze specjalizacją Administracji Gospodarczej. Posiadam kilkuletnie doświadczenie związane z obsługą biura kancelarii prawnej, klienta biznesowego oraz opracowywaniem dokumentacji zdobyte w sektorze publicznym i prywatnym. Ukończyłem certyfikowane szkolenie pt.: “Praktyczne aspekty ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa”. Wypełniam obowiązki związane z przygotowaniem dokumentacji przetwarzania i ochrony danych osobowych.

W FORSAFE zajmuję się przeprowadzaniem audytów formalno-prawnych, opracowaniem i przygotowaniem dokumentacji przetwarzania i ochrony danych osobowych w tym upoważnień, oświadczeń, ewidencji oraz ich aktualizacją, a także prowadzeniem szkoleń z zakresu ochrony danych osobowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb Klienta.

Moje zainteresowania to urbanistyka oraz procesy związane z zagospodarowaniem przestrzeni miast. Pasjonuje mnie powstająca przestrzeń miejska. Wolne chwile spędzam aktywnie, grając amatorsko w siatkówkę oraz uprawiając biegi terenowe.


Justyna Głuchowska

Justyna Głuchowska

Moje motto:
„Identity theft is not a joke, Jim! Millions of families suffer every year!”
The Office, S3E21Jestem studentką prawa na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (wielokrotnie nagradzaną Stypendium Rektora). Studiowałam również na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Ukończyłam liczne szkolenia z zakresu tematyki ochrony danych osobowych.

W FORSAFE zajmuję się przeprowadzaniem audytów formalno-prawnych, przygotowywaniem ekspertyz z zakresu ochrony danych osobowych i praw pokrewnych oraz opracowuję dokumentację przetwarzania i ochrony danych osobowych. Zanim rozpoczęłam swoją przygodę z FORSAFE byłam odpowiedzialna za przygotowanie i wdrażanie kompleksowego systemu ochrony danych w spółce o międzynarodowym zasięgu.

Interesuję się kinematografią, filozofią oraz sztukami pięknymi. Hobbistycznie zajmuję się malowaniem obrazów – szczególnie uwielbiam tworzyć malarstwo symboliczne oraz abstrakcyjne.


Kamil Wojciechowski

Kamil Wojciechowski

Moje motto:
„Powszechna to wada ludzi nie pamiętać o burzy, gdy morze spokojne.”
Niccolo MachiavelliPosiadam tytuł magistra prawa ochrony danych osobowych (WPiA Uniwersytetu Łódzkiego) oraz inżyniera informatyki (FTIMS Politechnika Łódzka). Ukończyłem studia podyplomowe z zarządzania systemami informatycznymi (Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej), a także zaawansowanych aplikacji multimedialnych (Społeczna Akademia Nauk w Łodzi). Jestem członkiem ISSA Polska.

Mam to szczęście, że od wielu lat mogę łączyć pracę zawodową oraz zainteresowania, a są to: wdrożenia i eksploatacja systemów IT, e-administracja, ochrona danych osobowych (oraz jej styk z IT), prawo do prywatności oraz społeczne i prawne aspekty nowych technologii. Posiadam certyfikat MCTS, certyfikat audytora wewnętrznego ISO 9001, a także certyfikat ukończenia szkolenia GDPR Data Protection Officer Skills (University of Derby) oraz Understanding the GDPR (University of Groningen). Jestem założycielem i prowadzącym Forum Informatyków Ośrodków Pomocy Społecznej.

Prywatnie zajmuję się pisaniem tekstów poetyckich i prowadzę autorską stronę WWW oraz profil autorski na Facebooku. Jestem laureatem kilkudziesięciu konkursów literackich oraz autorem publikacji poetyckich w prasie drukowanej i elektronicznej. Przez wiele lat grałem w koszykówkę, także w lidze amatorskiej i na turniejach streetball.

W FORSAFE zajmuję się wsparciem i doradztwem w zakresie szeroko rozumianej ochrony danych osobowych dla Klientów biznesowych oraz podmiotów z sektora publicznego, prowadzę prace audytowe w zakresie informatycznym uwzględniając kontekst wymogów bezpieczeństwa informacji i ochrony danych osobowych oraz wspieram audyty formalno-prawne, a ponadto przeprowadzam szkolenia dla administratorów i ich pracowników.


Sylwia Charzyńska

Sylwia Charzyńska

Moje motto:
„Zbyt wiele w życiu widziałem, żeby nie wiedzieć, że kobiece przeczucia bywają cenniejsze niż wnioski analityka.”
Arthur Conan Doyle, Człowiek z bliznąJestem Specjalistą ds. Ochrony Danych Osobowych, posiadam również uprawnienia Audytora wewnętrznego z zakresu normy ISO 27001.

Moje kwalifikacje opierają się na zdobytej wiedzy, ale przede wszystkim na doświadczeniu. Na co dzień współpracuje z wieloma podmiotami sektora prywatnego i administracji publicznej w tym sądami oraz kancelariami komorniczymi. Każdego dnia pomagam Klientom działać zgodnie z przepisami RODO i rozwiązywać bieżące problemy z nim związane.

Prywatnie lubię filmy i seriale kryminalne, więc podczas prowadzonych audytów jestem dociekliwa i jak detektyw tropię wszystkie odstępstwa od obowiązujących przepisów i norm. Zawsze doprowadzam otwartą sprawę do końca.


Katarzyna Bogołembska

Katarzyna Bogołembska

Moje motto:
„(…) jestem kobieta pracująca – żadnej pracy się nie boję!”Kojarzycie ten cytat z „Czterdziestolatka”? Tym zdaniem można w najkrótszy sposób scharakteryzować moją osobę. Niestraszne mi wyzwania. Lubię, gdy w moim życiu dużo się dzieje i mogę się sprawdzić w różnych rolach. W pewnych obszarach blisko mi do Pani Kwiatkowskiej z serialu! 🙂

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Łódzkim – licencjackie na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym oraz pięcioletnie magisterskie na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych. Po zakończeniu edukacji nie podjęłam zatrudnienia związanego z zawodem. Zdecydowałam się na rozpoczęcie pracy na własny rachunek i otworzyłam firmę o profilu bliższym moim ówczesnym zainteresowaniom – klubobawialnię dla dzieci. Prowadzenie własnej działalności wymagało ode mnie wielozadaniowości, samodzielności i wiedzy z wielu dziedzin. Moja „wewnętrzna Kwiatkowska” w swoim żywiole. Odpowiadałam za kontakt z klientem, byłam managerem, animatorem, instruktorem zajęć, księgową, zaopatrzeniowcem i specjalistką ds. reklamy. Po 10-letniej przygodzie z pracą „na swoim” zdecydowałam się na zmianę i sprawdzenie swoich sił w nowych obszarach zawodowych. Zainteresowałam się prowadzeniem profili Facebookowych, rozwijałam swoje umiejętności w zakresie marketingu internetowego, transkrypcji, copywritingu i tworzeniu grafik do mediów społecznościowych. Powyższe kwalifikacje poszerzam w pracy w spółce FORSAFE na stanowisku Marketing & PR Manager. W firmie jestem odpowiedzialna za publikację treści internetowych, mailing, organizację wydarzeń oraz obsługę platformy e-learningowej.

Po pracy znajduję czas na artystyczne rozrywki – bawię się z przyjaciółmi w teatr improwizowany, gram w zespole na perkusji, a także na afrykańskich bębnach (djembe, dundun). Moje zainteresowania to również rozwój osobisty i psychologia. Jestem w trakcie kursu trenerskiego.


Aleksandra Polit

Aleksandra Polit

Moje motto:
„Amor, ch’al cor gentil ratto s’apprende”
– Dante, Boska KomediaJestem absolwentką studiów I i II stopnia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe oraz dodatkowo zdobyłam tytuł magistra Bezpieczeństwa Informacyjnego. Studia umożliwiły mi pozyskanie niezbędnej wiedzy do wykonywania pracy zawodowej w zakresie szeroko rozumianej ochrony danych osobowych.

W FORSAFE odpowiadam za przygotowywanie i analizowanie dokumentacji z zakresu ochrony danych osobowych, zajmuję się przeprowadzaniem audytów formalno-prawnych, a także wspieram klientów biznesowych w ich bieżącej działalności z zakresu ochrony danych osobowych.

Jestem miłośniczką włoskich klimatów i prawdziwego Dolce Vita. Życie to dla mnie powolne delektowanie się każdym smakiem, zapachem, dźwiękiem i widokiem, to umiejętność cieszenia się z drobnych przyjemności życia codziennego, umiejętność podziwiania piękna. Właśnie ten sposób na życie daje możliwość życia „tu i teraz” oraz skupienia się na każdej, najmniejszej chwili. Jak leniwy wieczór to z książką, jak aktywnie to z bliskimi za miastem.


Mariola Widulińska

Mariola Widulińska

Od kilkunastu lat zajmuję się marketingiem i polityką sprzedażową firm. Buduję i rozwijam współpracę z najważniejszymi klientami. Mam za sobą współpracę z ministerstwami oraz podmiotami z sektora publicznego i prywatnego. Pod nadzorem PARP-u realizowałam jeden z największych ogólnopolskich projektów szkoleniowych, poprawiający funkcjonowanie 34 firm poprzez podniesienie kompetencji 345 menedżerów.W FORSAFE buduję i rozwijam dobre relacje z klientami oraz odpowiadam za negocjację i finalizację umów. Jestem zaangażowana w organizowanie spotkań i wydarzeń.

Pasjonuje mnie psychologia i flipnoza. Wolne chwile aktywnie spędzam na świeżym powietrzu.


Joanna Brockhusen

Joanna Brockhusen

Moje motto:
„Nic nie dzieje się bez przyczyny.”Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego Wydziału Nauk Geograficznych – kierunek Turystyka i Rekreacja. Jednak to nie podróżowanie po świecie okazało się moją ścieżką życiową. Los, całkiem przez przypadek, rzucił mnie na drogę księgowości i to właśnie ta droga okazała się tą, którą postanowiłam podążać zawodowo. Mam 12 – letnie doświadczenie w pracy w księgowości, poparte uzyskaniem certyfikatu I stopnia księgowości. Planuje dalej kształcić się i rozwijać swoje umiejętności w tym zakresie.

W firmie FORSAFE do mojego zakresu obowiązków należy prowadzenie księgowości, monitorowanie umów i projektów od strony zarówno finansowej jak i terminowej oraz obsługa spraw biura.

W wolnych chwilach spędzam czas aktywnie z rodziną. Lubię sięgnąć też po książkę, głównie o tematyce kryminalistycznej.


Renata Walczak

Renata Walczak

Moje motto:
„Chronię Twoje tajemnice.”Gdy kilka lat temu zaproponowano mi realizację obowiązków związanych z ochroną danych osobowych, wiedziałam że ochrona danych stanie się dla mnie wyzwaniem i jednocześnie zawodową pasją. Jestem absolwentką studiów podyplomowych Ochrony Danych Osobowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Zdobyte wykształcenie kierunkowe i kilkuletnie doświadczenie oraz inwencja i kreatywność dają mi możliwość realizowania moich zainteresowań zawodowych. Szczególnie cenię spotkania z naszymi Klientami, bezpośredni kontakt daje mi mnóstwo satysfakcji a zmierzenie się z zapytaniami to prawdziwe wyzwanie.

W mojej pracy stawiam na profesjonalizm i dotrzymywanie terminów, wywiązanie się ze złożonej obietnicy jest dla mnie priorytetem a rzetelnie przeprowadzony audyt i kontrola wdrożonych procedur gwarantują naszym Klientom bezpieczeństwo. Równocześnie jako funkcjonariusz publiczny w strukturach formacji mundurowej pełnię funkcję Inspektora Ochrony Danych.

Cytując klasyka „nie samą pracą żyje człowiek”. Podróże stanowią moją pasją, szczególnie te małe, krótkie i niespodziewane. Bardzo lubię górskie wędrówki. W wolnym czasie chętnie czytam książki i oglądam filmy a gdy już zmęczy mnie miasto uciekam na wieś. Natura i nordic walking są dla mnie idealnym sposobem na odpoczynek, dlatego często można mnie spotkać w lesie lub parku.


Katarzyna Witkowska – Nowakowska

Katarzyna Witkowska – Nowakowska

„Jeśli nie potrafisz wytłumaczyć czegoś w prosty sposób, to znaczy, że tak naprawdę tego nie rozumiesz” – Albert EinsteinZajmuję się ochroną danych osobowych, bezpieczeństwem informacji oraz zagadnieniami związanymi z ochroną prywatności od 2012 roku. Posiadam wieloletnie doświadczenie jako doradca w sprawach z zakresu ochrony danych osobowych i audytor. Zajmuję się projektowaniem systemów ochrony danych osobowych od strony formalno-prawnej oraz tworzeniem dokumentacji, umów, regulaminów tak, by uwzględniały potrzeby administratorów i prawa podmiotów danych. Wspieram klientów na każdym etapie projektowania i wdrażania systemów ochrony danych osobowych.

Jestem magistrem prawa na Wydziale Prawa i Administracji UŁ. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu ochrony danych osobowych (UŁ) oraz podyplomowe studia w ramach Szkoły Prawa Francuskiego. W 2017 roku zdałam egzamin Certified International Privacy Professional/Europe (CIPP/E). Jestem także audytorem wewnętrznym SZBI wg ISO/IEC 27001:2013.

W latach 2013-2016 byłam wykładowcą w ramach Podyplomowych Studiów Ochrony Danych Osobowych na WPiA UŁ, a w latach 2018-2019 na WPiA UMK. Jestem prelegentem i uczestnikiem licznych szkoleń i konferencji z zakresu ochrony danych osobowych, prawa Internetu i nowych technologii. Zagadnieniami związanymi z ochroną danych osobowych zajmuję się także od strony teoretycznej. Jestem współautorem i autorem licznych publikacji, w tym m.in. komentarza do rozporządzenia ogólnego o ochronie danych wyd. Wolters Kluwer pod red. E. Bielak-Jomaa oraz D. Lubasza oraz Meritum. Ochrona danych osobowych, wyd. Wolters Kluwer pod red. D. Lubasza.

Z FORSAFE współpracuję jako zewnętrzny ekspert i doradca of counsel. Moim zadaniem jest bieżące wsparcie Zespołu, udzielanie odpowiedzi na pytania pojawiające się na co dzień w bogatej i różnorodnej praktyce FORSAFE, rozstrzyganie spornych kwestii prawnych. Realizuję także dla FORSAFE wybrane projekty audytowe.

Moją największą pasją jest taniec. Wolny czas najchętniej spędzam w gronie rodziny i przyjaciół, a gdy zostaję sama, słucham audiobooków i planuję kolejne podróże.


Piotr Kawczyński

Piotr Kawczyński

Katarzyna Cieślak

Katarzyna Cieślak

Katarzyna Kaźmierczak-Kuśmierska

Katarzyna Kaźmierczak-Kuśmierska

Łukasz Łopata

Łukasz Łopata

Alicja Kawczyńska

Alicja Kawczyńska

Mateusz Widziszewski

Mateusz Widziszewski

Justyna Głuchowska

Justyna Głuchowska

Kamil Wojciechowski

Kamil Wojciechowski

Sylwia Charzyńska

Sylwia Charzyńska

Katarzyna Bogołembska

Katarzyna Bogołembska