Obowiązek informacyjny rodo

21 Paź 2020

Nowy cykl spotkań ŚRODY dla IOD’y już od listopada!


Już w listopadzie wraca Wasz ulubiony cykl webinarów ŚRODY dla IOD’y!

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji uczestniczyć w naszych Spotkaniach Profesjonalistów to serdecznie zapraszamy na najbliższy webinar online, który odbędzie się 18 listopada.

W trakcie tego spotkania poruszymy bardzo aktualny temat kontroli prowadzonych przez Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Tuż po wdrożeniu w życie przepisów RODO w 2018 roku UODO przeprowadził kontrole sektorowe, które objęły rejestry publiczne, sektor medyczny, oświatę i monitoring. Rok 2019 przyniósł kontrole takich sektorów jak telemarketing, profilowanie w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym oraz system identyfikacji i monitoringu odpadów.

Wraz ze zgłaszanymi skargami do Urzędu Ochrony Danych Osobowych oraz powszechnie zdarzającymi się naruszeniami bezpieczeństwa danych należy spodziewać się, że w kolejnych latach obszar kontroli zostanie poszerzony o kolejne sektory.

Na najbliższej ŚRODZIE dla IOD’y chcemy przybliżyć Wam jak postąpić w przypadku otrzymania zawiadomienia o kontroli i pojawienia się kontrolera UODO u progu Waszej firmy?

Wskażemy jakie są prawa i obowiązki podmiotu kontrolowanego, jakimi powinien wykazać się dokumentami oraz opowiemy jak przebiega cały proces kontroli.

Spotkanie poprowadzi dla Państwa Katarzyna Kaźmierczak-Kuśmierska

untitled presen 49948181 Nowy cykl spotkań ŚRODY dla IOD'y już od listopada!

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o ŚRODACH dla IOD’y przejdź na stron: https://forsafe.pl/srody-dla-iody/ i zgłoś chęć uczestnictwa na najbliższym spotkaniu.