Obowiązek informacyjny rodo

03 gru 2020

KOMPAS FORSAFE EU 2020/17 – Kara dla Vodafone


Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą karą nałożoną 16 listopada b.r. w wysokości 12,250 ooo eur na Vodafone. Włoski urząd wskazał na kilka czynników, które przyczyniły się do nałożenia kary. Po pierwsze firma telefonowała z numerów niezarejestrowanych w rejestrze ROC (to krajowych rejestr operatorów telefonicznych), jako te, z których możliwe byłoby wykonywanie telefonicznych połączeń sprzedażowych. Jak wskazuje urząd – może być to spowodowane współpracą sieci z „podejrzanym zbiorem nieautoryzowanych outsourcingowych call centers”. 

Drugim czynnikiem był fakt, że mimo przekazywania danych osobowych między partnerami biznesowymi spółki, a samą spółką, nie dochodziło do wcześniejszego uzyskania zgody na takie przekazanie – dostawcy baz danych nie zbierali zgód od klientów na przekazanie ich personaliów i danych kontaktowych do operatora.

Szczegóły decyzji w tej sprawie znajdziecie tutaj: https://www.garanteprivacy.it/web/guest/home/docweb/-/docweb-display/docweb/9485681kompas forsafe eu 17 KOMPAS FORSAFE EU 2020/17 - Kara dla Vodafone

Pobierz kompas-forsafe_eu_17